Poz Verme Rehberi; Nasıl Poz Vermeliyim ?

nasıl poz verilirGüzel poz vermenin kuralı nedir, nasıl poz vermeliyim , fotojenik miyim, fotoğraflarda nasıl güzel çıkarım, fotoğraf çektirirken gülmeli miyim? Poz Verme Rehberi tüm bu sorunlara cevap aramaya çalışacak.

Bugün, kendi kendime portre çekim hakkında birkaç temel kuralı düşünürken ve internette araştırma yaparken, karşıma digital camera world sitesi çıkageldi. Bu sayfada fotoğrafçı ve mankenler, modeller kadar diğer pek çok insanı da ilgilendirecek bir konu hakkında yazı yazmışlar;

Poz Verme Rehberi !

Öyle ya artık hepimizin cebinde içinde son teknoloji fotoğraf makinelerini barındıran cep telefonları var; Her dakika şak şak fotoğraf çekiyoruz. Aldığımız görüntüyü daha kaliteli bir hale getirmek için kullandığımız cihazın yanı sıra fotoğrafını çektiğimiz insana da “biraz gül sağa dön sola dön” diyoruz. Öte yandan her gün çok güzel, seksi ve alımlı mankenlerin,  dünya güzeli modellerin göz alıcı fotoğraflarını ve reklamlarını billboard’larda, gazete ve dergilerde görüyoruz; her an hayatımızdalar. Elbette ki onlar profesyonel, işleri bu ama bu kadar kusursuz gözükmeleri tesadüf değil. Her işte olduğu gibi bu işin de belli bazı temel noktaları, dikkat edilmesi gereken kuralları var. Poz vermeyi bilmek de bu kurallardan biri.

Bu yazıda bayanlar ya da bayan modeller için poz nasıl verilir konusu anlatılmaya çalışılacaktır. Bu hususu belirtmek de fayda var. İlerleyen günlerde erkekler için poz verme rehberi şekilleri ve çiftler için poz verme rehberi ve şekillerini bu şekilde açıklıkla izah eden bir kaynak bulup yazmaya çalışacağım.

Erkekler için poz verme şekilleri; alttaki linkten tıklayınız!

poz verme rehberi

 

POZ VERME REHBERi

Bu vesileyle hem amatör belki de profesyonel fotoğrafçılara ve modellere ilham verecek poz taktikleri – poz verdirme şekilleri, hem de sadece keyif için fotoğraf çeken veya çektirenlerin resimlerde daha güzel daha estetik ve fotojenik nasıl çıkabilirler gösterebilmek adına burada paylaşıyorum.

nasıl poz verilir

Burada sadece neyi indireceğinizi göstermek adına orjinalinden kesip birkaç örnek fotoğraf koydum; siteyi ziyaret ettiğinizde detayları öğrenebilirsiniz. İngilizce bilmöeye gerek yok; direk linkten fotoğrafı görüp yüklemeniz zaten yeterli.

Altta ki linkten güvenle indirebileceğiniz resim; tek bir jpeg dosyasıdır ancak 54 poz verme tekniğinden oluşmaktadır.

Poz Verme Rehberi Fotoğraflar

tam vücut portre poz rehberi

otururken poz verme rehberi

yüksekten ve alçaktan çekimler
yüz ifadeleri pozlarını kapsamaktadır

http://goo.gl/9POgR (bu linkten direk yükleme başlayacaktır şaşırmayın)

 

1bannerkonu

 

Poz Verme Rehberi İkinci Bölüm

Buradaki link ise; ilk verilen poz verme teknikleri çok beğenildiği için ikinci bir makale daha yazmışlar ve alttaki linkten o fotoğrafı indirebileceğiniz linktir. Yani Part 2!Tek bir jpeg dosyasıdır; 42 poz verme şeklinden oluşmaktadır:

Yerde poz verme teknikleri
Yaratıcı poz verme teknikleri
Değişik saç stilleriyle poz verme teknikleri.

http://www.digitalcameraworld.com/2012/05/29/40-more-portrait-ideas-part-2-of-our-free-downloadable-posing-guide/ (bu linkten ise jpeg olarak resmi farklı kaydet şeklinde yapmanız gerekecek.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On TwitterVisit Us On Pinterest